Dobrovolníci na pomoc přírodě (2010)

31.8.2017

Dobrovolníci na pomoc přírodě (2010)

Projektem "Dobrovolníci na pomoc přírodě na nechráněných územích Jihomoravského kraje a kraje Vysočina" podpořeným Nadací Veronica v roce 2010 jsme zapojili stálý okruh dobrovolníků i nové dobrovolníky do praktické péče o lokality na nechráněných územích.

Jedná o lokality, které se nenacházejí v okolí Farmy Zašovice, kde má ZO ČSOP Kněžice zázemí pro dobrovolníky a management. Tím rostou náklady na stravu a dopravu pro dobrovolníky, které nelze z dotací MŽP hradit. Během roku 2010 jsme uspořádali 3 vícedenní dobrovolnické akce. "Na pomoc jarní přírodě" je jarní víkendovka a konala se od 11.-13.6.2010. Letní kosení je dvoutýdenní pobyt dobrovolníků na statku v Zašovicích, který se konal od 18.-31.7.2010. Již tradičně se od 15.-17.10.2010 konala víkendovka "Na pomoc podzimní přírodě". Dále byla uspořádána 1 jednodenní dobrovolnická akce v Lubnici dne 2.10.2010. Dobrovolnických akcí se zúčastnilo celkem téměř 70 dobrovolníků. Odpracováno bylo přes 1600 hodin. Dobrovolníci byli zapojeni do péče o 11 lokalit. Noví dobrovolníci byli zapojeni do péče o chráněná území PR Na Podlesích u Hrutova a PP Urbánkův palouk za Novou Brtnicí. Všichni účastníci navštívili chráněná území nově v péči ZO ČSOP Kněžice a pomáhali v PP Na Kopaninách a PR Dubová stráň a na nechráněných územích u Opatova, ve Štěměchách a u Vladislavi na Třebíčsku, u Toužína na Dačicku, u Arnolce na Velkomeziříčsku a u Brtnice na Jihlavsku. Jednodenní dobrovolnická akce se konala na nechráněné lokalitě Lubnické stráně na Znojemsku. Účastníci jarní víkendovky se navíc na exkurzi vedené ZO ČSOP Kněžice seznámili s novou nechráněnou lokalitou Salátův kopec. Více naleznete v závěrečné zprávě, která je k tomuto článku.

Soubory

zaverecna_zprava_veronica_2010
Fatal error: Cannot redeclare human_filesize() (previously declared in /var/www/clients/client5/web45/web/class/funkce.php:384) in /var/www/clients/client5/web45/web/pages/blog.php on line 106