Péče o chráněná území a další přírodně významné lokality na Českomoravské vysočině (2009)

30.6.2017

Na středisku ekologické výchovy Chaloupky u Kněžic proběhl ve dnech 22.- 23.1.2009 odborný seminář s názvem „Péče o chráněná území a další přírodně významné lokality na Českomoravské vysočině“ pořádaný Centrem ochrany přírody ZO ČSOP Kněžice ve spolupráci o.p.s. Chaloupky a krajským úřadem Kraje Vysočina.

Záštitu nad konáním již druhého ročníku tohoto semináře převzal radní Kraje Vysočina pan Zdeněk Ryšavý, který se zúčastnil také prvního dne jednání.
Celkem se této akce zaměřené na výměnu zkušeností v oblasti péče o přírodní prostředí zůčastnilo 60 účastníků.
V průběhu dvoudeního semináře zaznělo 16 příspěvků zabývajících se oblastí financování a plánování ochrany přírody, nové poznatky z oblasti ochrany významných druhů rostlin a živočichů (vydra říční, mravenci,
lýkovec vonný atd.), péče o různé typy lučních porostů s ohledem na ochranu hmyzu.
Dále byla diskutována problematika ochrany lesů a lesních druhů ptáků. Kromě
vlastních příspěvků bylo setkání významné zejména rozsáhlou diskusí k jednotlivým tématům, ve které zazněla řada dalších podnětných příkladů vycházejících mimo jiné z dlouhodoletých zkušenností účastníků s péčí o přírodu.

Soubory

program_seminare_op_2009
Fatal error: Cannot redeclare human_filesize() (previously declared in /var/www/clients/client5/web45/web/class/funkce.php:384) in /var/www/clients/client5/web45/web/pages/blog.php on line 106