Aktuality

Novinka na Urbánkáči

28.11.2017

PP Urbánkův palouk patří k našim nejstarším lokalitám a letos se tam dějí výjimečné události. Mokrá rašelinná louka začala být mokrá až příliš. Až to začalo vadit některým druhům rostlin.

Procházka po Hrádku

24.11.2017

Tento týden jsme se prošli po Hrádku s třídou čtvrťáků z blízké ZŠ Týnská. Podzim nám předvedl jeden ze svých slunečných dnů, vylákal ven nejen nás ale i třeba dlouhozobku svízelovou. Celá třída byla moc šikovná: Děti poslouchaly, pomáhaly, hledaly i hrály. Snad to bylo pro všechny fajn a každý si něco odnesl. A kdyby vás zajímalo, co všichni tak upřeně pozorujeme, ozvěte se nám a my vám to rádi ukážeme.

Vašek a rádia

17.11.2017

Nevím, jestli to víte, ale máme v týmu mediální hvězdu. No, řekněte, být 4x v jednom měsíci v rádiu, to už je pěkná porce.

Překvapení průzkumů

14.11.2017

Finišujeme letošní průzkumy bezobratlých a z trochu strojové rutinní práce nás občas vykolejí skvělé nálezy. Nejvíc se jich tentokrát sešlo na slatinné louce u Mutišova (JH).

Hořečkový rok

8.11.2017

Hořeček český je bezesporu jednou z nejohroženějších rostlin na Vysočině, ale vlastně v celé České republice. Máme štěstí, že poslední lokality této krásné a trochu tajemné rostliny se nacházejí právě v našem okolí, tedy na pomezí Třebíčska a Jihlavska. Každoroční čekání na to, jak rostlinky vyklíčily, vzešly, přežily horké léto a tuhou zimu vyvrcholilo v průběhu září, kdy hořečky rozkvetly. Výsledky letošního roku jsou pozitivní a tak trochu překvapivé.

Pro tvrdé povahy

5.11.2017

V sobotu nás čekala práce, krerá měla blízko bahenním lázním, kryokomoře a rybičkové pedikúře. Víte?