Aktuality

Naučná zastavení na Hrádku

1.11.2017

Nově umístěné naučné panely na Hrádku přestály první zatěžkávací týden.

Nečekaný nález vzácného lovčíka v Řečici

31.10.2017

Minulý týden se nám podařil nečekaný nález. Na lokalitě Řečické rybníky se nám při výlovu jedné z bývalých sádek podařilo nalézt samičku lovčíka mokřadního (Dolomedes plantarius), našeho nejvzácnějšího lovčíka, který patří mezi kriticky ohrožené druhy arachnofauny České republiky.

Ptačí dáma

25.9.2017

Jeli jsme za ní na návštěvu do přechodného sídla. Nepočkala, zmizela, aby nás překvapila tím, že nám letěla naproti! Kdo?

Za letními okáči do Naloučan

1.9.2017

Nedaleko Naloučan v údolí Oslavy pod Čikovskou myslivnou najdete opravdový ráj okáčů. Místo leží na zelené turistické značce a na Mlynářské cyklostezce, proto jde dobře zapojit do výletu údolím Oslavy.

Tip na rychlovýlet – stráň ve Vladislavi

31.8.2017

Jedna z našich lokalit je úplně skvělá na výlet s parametry vlak - málo kroků - krásná příroda - hotovo. Lze libovolně nastavovat přidáváním počtu kroků.

Tip na výlet: Na pomezí tří krajů

30.8.2017

Těsně za hranicí Kraje Vysočina (50 km JZ od Třebíče) se nachází obec Lubnice. Po cestě nejde zabloudit, u Želatavy najedete na říčku Želetavku a pojedete po proudu až do Lubnice. Právě Želetavka určuje ráz zdejší krajiny. Jejím dílem jsou hluboká údolí lemovaná skalními věžemi, rozlehlé louky podél toku nebo prudká úbočí. V okolí Lubnice se z poměrně jasně jižně orientované dívčiny stává neklidná mladice, která se klikatí a stačí k západu. Těsně před vesnicí Lubnice vytvořila nivu a na ni navazující stráň. A na tu vás právě zveme.