Naše lokality

Třebíč, nad Brněnskou ulicí (TR)

Třebíč, nad Brněnskou ulicí (TR)

8.11.2017 Skála se nachází v Třebíči nad Brněnskou ulicí. Objevili jsme ji náhodou, když jsme káceli akáty nahoře na plošině.

Třebíč, Týnské údolí (TR)

Třebíč, Týnské údolí (TR)

8.11.2017 Suchá jižně exponovaná stráň, částečně naproti židovskému hřbitovu. Jedna z malých zbytků bývalé rozlehlé pastviny.

Údolí Radonínského potoka (TR)

Údolí Radonínského potoka (TR)

19.11.2017 Když jsem poprvé viděl údolí Radonínského potoka v roce 2002 při mapování raků, blesklo mi hlavou, že to bude asi velice zajímavé místo. Další setkání se stráněmi plnými mateřídoušky, ale taky kopřiv a trní se odehrálo až o deset let později.

Uhřínovická alej (JI)

Uhřínovická alej (JI)

17.11.2017 Uhřínovická alej se nachází v katastru obce Brtnice v nadmořské výšce zhruba v rozmezí 490 m.n.m. až 550 m.n.n. Jedná se o staré ovocné stromořadí, které vede podél silnice z Brtnice do Uhřínovic. Nejčastěji zastoupeným ovocným druhem je jabloň, dále pak několik hrušní a třešní.

Úvoz, Štěměchy (TR)

Úvoz, Štěměchy (TR)

17.11.2017 Dlouhá úzká travnatá plocha okolo cesty místy až 30 m široká. Představuje mozaiku suchých trávníků, spíše podhorských. Hezká ukázka, jak dřív meze vypadaly, kdy lidé kosili každý kousek a sušili seno třeba pro králíky.

V Jalovčí (JI)

V Jalovčí (JI)

19.11.2017 Rozsáhlá plocha vlhkých luk pod silnící z Brtnice do Okříšek naproti PP Urbánkův palouk je dlouhodobě velkou výzvou pro ruce a sekačky ochranáře.