Aktuality

Překvapení průzkumů

14.11.2017

Finišujeme letošní průzkumy bezobratlých a z trochu strojové rutinní práce nás občas vykolejí skvělé nálezy. Nejvíc se jich tentokrát sešlo na slatinné louce u Mutišova (JH).

Hořečkový rok

8.11.2017

Hořeček český je bezesporu jednou z nejohroženějších rostlin na Vysočině, ale vlastně v celé České republice. Máme štěstí, že poslední lokality této krásné a trochu tajemné rostliny se nacházejí právě v našem okolí, tedy na pomezí Třebíčska a Jihlavska. Každoroční čekání na to, jak rostlinky vyklíčily, vzešly, přežily horké léto a tuhou zimu vyvrcholilo v průběhu září, kdy hořečky rozkvetly. Výsledky letošního roku jsou pozitivní a tak trochu překvapivé.

Pro tvrdé povahy

5.11.2017

V sobotu nás čekala práce, krerá měla blízko bahenním lázním, kryokomoře a rybičkové pedikúře. Víte?

Naučná zastavení na Hrádku

1.11.2017

Nově umístěné naučné panely na Hrádku přestály první zatěžkávací týden.

Nečekaný nález vzácného lovčíka v Řečici

31.10.2017

Minulý týden se nám podařil nečekaný nález. Na lokalitě Řečické rybníky se nám při výlovu jedné z bývalých sádek podařilo nalézt samičku lovčíka mokřadního (Dolomedes plantarius), našeho nejvzácnějšího lovčíka, který patří mezi kriticky ohrožené druhy arachnofauny České republiky.

Ptačí dáma

25.9.2017

Jeli jsme za ní na návštěvu do přechodného sídla. Nepočkala, zmizela, aby nás překvapila tím, že nám letěla naproti! Kdo?