Aktuality

Vašek a rádia

17.11.2017

Nevím, jestli to víte, ale máme v týmu mediální hvězdu. No, řekněte, být 4x v jednom měsíci v rádiu, to už je pěkná porce.

Překvapení průzkumů

14.11.2017

Finišujeme letošní průzkumy bezobratlých a z trochu strojové rutinní práce nás občas vykolejí skvělé nálezy. Nejvíc se jich tentokrát sešlo na slatinné louce u Mutišova (JH).

Hořečkový rok

8.11.2017

Hořeček český je bezesporu jednou z nejohroženějších rostlin na Vysočině, ale vlastně v celé České republice. Máme štěstí, že poslední lokality této krásné a trochu tajemné rostliny se nacházejí právě v našem okolí, tedy na pomezí Třebíčska a Jihlavska. Každoroční čekání na to, jak rostlinky vyklíčily, vzešly, přežily horké léto a tuhou zimu vyvrcholilo v průběhu září, kdy hořečky rozkvetly. Výsledky letošního roku jsou pozitivní a tak trochu překvapivé.

Pro tvrdé povahy

5.11.2017

V sobotu nás čekala práce, krerá měla blízko bahenním lázním, kryokomoře a rybičkové pedikúře. Víte?

Naučná zastavení na Hrádku

1.11.2017

Nově umístěné naučné panely na Hrádku přestály první zatěžkávací týden.

Nečekaný nález vzácného lovčíka v Řečici

31.10.2017

Minulý týden se nám podařil nečekaný nález. Na lokalitě Řečické rybníky se nám při výlovu jedné z bývalých sádek podařilo nalézt samičku lovčíka mokřadního (Dolomedes plantarius), našeho nejvzácnějšího lovčíka, který patří mezi kriticky ohrožené druhy arachnofauny České republiky.